Šafránkova základní škola a mateřská škola Nalžovské Hory

UČEBNA CHEMIE

Projekt „Učebna chemie"

je spolufinancován Evropskou unií

Tento projekt byl předložen v rámci 68. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu, skrze výzvu č. 19 Místní akční skupiny MAS Pošumaví.

Předmětem projektu je inovace učebny chemie. To bude docíleno pořízením moderního a efektivního vybavení pro výuku, nábytku a relevantním úpravám učebny, spolu s využitím moderního IT vybavení k výuce. Projekt významnou měrou přispěje ke zkvalitnění vzdělávací infrastruktury pro poskytování základního vzdělávání.

Hlavním cílem projektu je zkvalitnění výuky přírodních věd (zejména chemie) spolu s podporou moderních technologií ve výuce. To bude zajištěno skrze inovaci učebny chemie. Vybavení pořizované v rámci projektu zmodernizuje výuku a žáky více motivuje ke studiu přírodních věd. Navíc zkvalitní a zefektivní výuku pomocí moderních interaktivních technologií a umožní rozšířit výuku o moderní způsoby a metody. Dovednosti žáků v oblasti práce s moderními technologiemi se též výrazně pozvednou, což žáci uplatní nejen na středních školách, ale tyto odborné kompetence si mohou přenést i do budoucího pracovního života.

Specifickými cíli projektu jsou:

• modernizace a digitalizace výuky přírodních věd (zejména chemie) vč. zapojení nových výukových metod,
  • zkvalitnění interaktivní výuky,
  • zvýšení využívání moderních informačních technologií při výuce,
  • zvýšení zájmu o přírodní vědy, hlavně vyučovanou Chemii,
  • příprava žáků na studium na středních školách,
  • zkvalitnění přípravy žáků v oblasti přírodních věd a práce s moderními technologiemi pro případné další studium na takto zaměřených školách v České republice,
  • vštípení základních znalostí a dovedností, které žáci upotřebí v každém typu uplatnění na trhu práce,
  • zlepšení dovedností v práci s moderními technologiemi.

Díky projektu došlo k modernizaci výuky realizací modernizace učebny chemie a jejího zázemí (kabinetu). Vybavení pořízené v rámci projektu zmodernizovalo výuku a žáky více motivuje ke studiu odborných předmětů a zájmu o moderní technologie. Navíc došlo ke zefektivní výuky pomocí moderních interaktivních technologií a možnosti rozšířit výuku o moderní způsoby a metody.

Na projekt byla poskytnuta finanční podpora z Evropské unie.

<<  Březen 2024  >>

Sdělení

Žádná sdělení.

Návštěvy